Vidaus sienų tinkavimą galima atlikti keliais būdais:
Vidaus sienų tinkavimas :
Įsitikiname, ar visur išvedžioti elektros laidai, išgręžtos skylės mūre elektros bei ryšių dėžutėms, ar visur išvedžioti vandentiekio, kanalizacijos, vėdinimo bei šildymo įvadai, užmūrytos angos, angos privalo būti užmūrytos prieš pradedant tinkavimo darbus, užsandarinti langai ir durys.
Vidaus sienų tinkuojamas paviršius privalo būti paruoštas lygiai, tvirtas, stabilus, tolygiai įgeriantis drėgmę, šiurkštus, sausas, nuvalytos dulkės, nešvarumai, apnašos, neužšalęs. Netvirti paviršiai pašalinami iki tvirto pagrindo. Silpnesni paviršiai mažinantys kalkių ir cemento tinko sukibimą su pagrindu nuvalomi, pašalinamos dulkės ir riebalai. Plėvele apklijuojami langai, durys, kolektorinės spintos ir kiti paviršiai, kurie gali būti aptaškyti tinku. Apdulkėjęs paviršius yra gruntuojamas arba gerai sudrėkinamas vandeniu. Naują silikatinių ar molinių plytų, keramzitbetonio ar dujų silikato blokelių mūrą užtenka gerai sudrėkinti vandeniu.
Rekomenduojama temperatūra atliekant tinkavimo darbus +4-25 °C.
Primas tinkavimo sluoksnis: Mechanizuotu arba rankiniu būdu ant tinkuojamo paviršiaus yra užpurškiamas arba užtepamas paruošiamasis tinko sluoksnis. Reikiamos konsistencijos kalkių, cemento, ar gipso cemento skiedinys tepamas arba purškiamas ant sienų horizontaliomis persidengiančiomis juostomis, iš viršaus į apačią nukreipta kryptimi. Skystesnis skiedinys gali bėgti nuo sienų, o tirštesnis – gali blogai sukibti su pagrindu.
Paruošiamojo sluoksnio storis iki 7mm. Jis daromas stipresnis negu sekantis išlyginamasis sluoksnis, bet ne stipresnis už tinkuojamą paviršiaus pagrindą.
Išlyginamojo tinko sluoksnio užtepamas ar užpurškiamas. Pilnai sustingus paruošiamajam sluoksniui, purškiamas arba tepamas išlyginamasis tinko sluoksnis. Dedamas vienas arba keli išlyginamieji sluoksniai, kol gaunamas lygus paviršius, atitinkantis leistinus nuokrypius. Vieno išlyginamojo sluoksnio storis gali būti iki 20mm. Kiekvienas sluoksnis yra išlyginamas, o sekantis išlyginamasis sluoksnis užtepamas arba purškiamas tik pilnai sustingus ankstesniam sluoksniui.
Pradėjus tinkui stingti, tinkas lyginamas trapecine liniuote bei nerūdijančio plieno mentele, išlaikant visus nuokrypius, vertikalumą, horizontalumą bei kampų statumą. Tinką lyginant trapecine liniuote, skiedinio perteklius tolygiai paskirstomas per visą sieną.
Sekantis etapas – tai dengiamojo sluoksnio užtepimas arba užpurškimas.
Dengiamojo sluoksnio užpurškimas - Dengiamajam sluoksniui skiedinys daromas skystesnis; skiediniui naudojamas labai smulkus smėlis. Dengiamasis sluoksnis yra nulyginamas. Dengiamojo sluoksnio storis apie 3mm.
Baigus tinkuojamo paviršiaus lyginimą, yra atliekamas paviršiaus užtrynimas.
Užtrynimas - Tam naudojama polistirolinė trintuvė. Trinamas paviršius visą laiką tolygiai drėkinamas. Gerai užtrintas paviršius yra gerai sutankintas ir pabraukus ranka, tinkas nebyra.